Operation Flashpoint: DR | Oyun Videoları

Assassin's Creed II | Oyun Videoları

BioShock 2 | Oyun Videoları

AoC: Rise of the Godslayer | Oyun Videoları

Need for Speed SHIFT | Oyun Videoları

The Secret World | Oyun Videoları

East India Co. | Oyun Videoları

DiRT 2 | Oyun Videoları

Darkest of Days | Oyun Videoları

Twelve Sky 18 Eylülde kapalı betaya başlıyor | Oyun Haberleri

Aeria Games firmasının oyunu 12 Sky kuzey amerika'da 18 eylülde kapalı betaya başlıyor.

12 Sky uzak doğu stili, yakın dövüş sanatları tabanlı Çoklu Oyunculu Çevrimiçi Rol Yapma oyunu (MMORPG). Oyuncuları Eski Çin'de 3 farklı grup arasındaki çatışmanın ortasına bırakıyor.

Beta test aşaması oyuncuların yüzlerce haritada ve yüzlerce farklı canavar ve görev ve binlerce benzersiz item'e erişimini sağlayacak.

Oyunun bazı özellikleri:
Gerçekçi Yakın Dövüş Sanatları Silah ve Hareketleri: Çok çeşitli yakın dövüş silahlarından seçerek karakteriniz level atlarken yeni hareketler öğrenin. Silahların seviyesini yükseltip (upgrade) daha da güçlü yapın.

Güçlü PVP Sistemi: Oyuncuların birbirleri ile karşılıklı savaşabilmelerini sağlayan sistem taraf seçilerek büyük savaşlar yapılabilmesini de sağlıyor. Karakterler güçlendikçe yeni hareketler öğrenip daha hızlı hareket edebiliyorlar ve hatta binaların üzerine sıçrayabiliyorlar.

Kutsal Hayvan Sistemi: Pet'ler , evcil hayvanlar oyunculara yarar sağlıyor.

Mini Oyunlar: Nangi Track ve Hexahedron gibi mini oyunlar var.

Oynamak isteyenler kapalı beta için Twelve Sky web sitesinden kayıt olabilirler.

Not: Beta kayıtları için önceden Aeria Games hesabınızın olması gerekir, bu da Aeria Games web sitesinden ücretsiz olarak yapılabilir.

Kaynak: http://12-sky.aeriagames.com/node/53
Çeviri: CronoS @ OnlineOyun.gen.tr

World of Warcraft: Wrath of the Lich King çıktı | Oyun HaberleriArthas Menethil ilerliyor, kendisini Azeroth'un tek gerçek kralı olarak ilan etmek için Icecrown şatosundan yola çıktı.

WoW oyuncuları bekleyiş sona erdi! Oyunun ikinci genişletmesi Wrath of The Lich King çıktı! Genişletme ile Arthas'ın evi, yeni kıta Northrend ve uzun zamandır beklenen Death Knight sınıfı geldi. Güzel isim aramaya başlayın.

Standart sürümü 39.99 dolar, Koleksiyoncu sürümü ise 69.99 dolar ve aşağıdakileri içeriyor:
* World of Warcraft: The Wrath of the Lich King DVD si
* The Art of World of Warcraft: Wrath of the Lich King: 208 sayfalık oyundan daha önce hiç görülmemiş resimler içeren bir kitap
* Oyun-içi özel evcil hayvan: Frosty, bebek frost wyrm
* Oyun geliştiricileri ile röportajlar, yönetmenin yorumları ile Wrath of the Lich King cinematic ve daha pek çok şey içeren kamera-arkası DVD si.
* Soundtrack CD si. Oyundan 21 şarkı ve özel bonus şarkılar içeriyor.
* Yeni açılan Northrend kıtasının haritasını gösteren bir mouse pad
* 2 adet WoW ticaret kart oyunu, March of the Legion başlangıç seti.

Kaynak: http://www.worldofwarcraft.com/index.xml

Amerikada oyun kutuları üzerine sigaralarda olduğu gibi uyarı yazıları geliyor | Oyun Haberleri

 
Amerika'da oyunlar ile ilgili yeni bir kanun tasarısı kongreden geçiyor.

H.R. 231 nolu taslak temsilci Joe Baca tarafından önerilmiş. Eğer onaylanırsa oyun kutuları üzerinde sigara kutularındakilere benzer uyarılar olacak.

Taslağa göre oyun üzerine yerleştirilen etiket:

oyun pakedinin kolayca görülebilecek bir yerinde "UYARI: Şiddet unsuru içeren oyunlar ve diğer medyalar agresif davranışlara yol açabilir" yazacak.

EverQuest II, testosterone'den kaçan kızların oynadığı oyun | Oyun HaberleriYeni bir araştırmaya göre, EverQuest II oynayanların %40'ını kadınlar oluşturuyor. Araştırmayı yöneten Scott Caplan açıklıyor::


10-15 yıl önce konsol oyunları ve tek oyunculu oyunlar varken erkekler, kadınlar ve bilgisayar oyunları ile ilgili düşünceler belli idi. Fakat günümüzde online oyunlar ile oyunlar daha da sosyal bir yapı kazandı ve bu da kadınlarında ilgisini çekmeye başladı. Araştırma kadın oyuncuların online oyunlara gün geçtikçe daha çok ilgi gösterdiğini, ve bazılarının da "erkeksi" görünen oyunları itici bulduğu belirtiliyor. Geleneksel cinsiyet rollerini reddedenler de EverQuest II ve benzeri oyunlara yöneliyorlar.

Araştırmaya göre MMO oynayan kadınların büyük bölümü romantik partnerleri ile oynuyorlar ki bu da sosyal faktör için oynadıklarına işaret ediyor. Erkekler ise, araştırmaya göre, kazanmak için oynuyorlar .


Kaynak: http://mmorpg.qj.net/EverQuest-II-wh.../49/aid/127545

Perfect World firmasından yeni MMORPG oyun Battle Of Immortals | Oyun Haberleri

Perfect World firması yeni MMORPG oyununu duyurdu 'Battle of the Immortals'
Çin'in başta gelen online oyun geliştiriclerinden olan Perfect World firması yeni çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunu 'Battle of the Immortals'ı (Ölümsüzlerin Savaşı) 2008'in son çeyreğinde çıkarmayı planladıklarını duyurdu.

Oyun iskandinav mitolojisi ve Qin hanedanlığından, yani hem batı hem doğu kültürlerinden elementler içerecek.

Oyunun grafik dizaynı, pürüzsüz dövüş sistemi, gizemli tarihi kalıntılar ve özel Saint (Aziz) zırh sistemi online oyuncular için maceralarla dolu bir diyar yaratacak.

Perfect World firması web sitesi: http://www.pwrd.com

Blizzard dan iş ilanları: yeni bir oyun ile ilgili ipuçları | Oyun Haberleri
Bize kahve getirecek birileri lazım. Ve çörek. Ah bir de birşeyleri parçalayacak.


Blizzard sahne arkasında tekrar taze oyun içerikleri için kazan kaynatmaya başladı gibi. Bazılarımızın bildiği gibi şu an da 5 oyun üzerinde çalışıyorlar (veya en azından planlama safhasındalar). Bunlar:
 • StarCraft II
 • Diablo III
 • Yeni bir World of Warcraft genişletmesi
 • Yeni nesil bir MMO
 • ve henüz bilgisi açıklanmayan olan bir oyun daha
En sonuncu ile ilgili olarak daha 2006 yılında ilk kez Blizzard firması yöneticilerinden Paul Sams ipuçları vermişti. O zamanlar "yakında bizden yeni bir oyun görürseniz şaşırmayın; bunu yapmayı çok istiyoruz."

Şimdi görülüyor ki bu yeni oyunun geliştirilmesi ile ilgili bilgiler yakında açıklanacak. Blizzard'dan iki yeni iş arama ilanı "henüz duyurulmamış bir oyun" için yazılım mühendisleri aradıklarını belirtiyor.

Oyunun ne olacağı, hangi platformlar için olacağı gibi bilgiler henüz bilinmiyor.

Bu yeni oyunun PC için olması çok büyük ihtimal fakat daha dün Blizzard'ın yeni nesil Xbox 360 ile ilgili olarak konuştuklarını ve daha RTS dostu olmasını istediklerini duyduk. Bu da konsol oyunu olabileceğini de akla getiriyor.

Blizzard: Wrath of the Lich King ve Diablo III de havada dövüşler için henüz erken | Oyun Haberleri

World of Warcraft: Wrath of the Lich King de havada dövüş yapamamanızın sebebi oyunun fiziğinde yatıyor. WoW'dan Tom Chilton en son Blizzard podcast inde açıkladı:

Uçuş simulasyonu yapan çoğu oyuna baktığınızda uçuyor hissi vermek için dünyayı döndürme gibi pek çok işlem yapılır, böylece daha az mekanik hissi ve daha çok doğallık ve biraz da canlılık hissi verilir.

Bu yüzden, bunu nasıl yapacağımızı, cihaz fiziğini nasıl geliştireceğimizi düşünüyoruz. Lich King'in ilk geçişinde yer almayan ve eklemek istediğimiz çok sayıda araç fiziği tekniği var.

Tom Chilton Şu an için olmasa da, havada dövüşmenin yapılacaklar listelerinde olduğunu ve WoW da bir gün olabileceğini söylüyor.

Aynı podcast'de Diablo III geliştirici ekibinden Mike Nicholson Diablo 3 kullanıcı arabiriminde WoW'dan çok esinlendiklerini söylüyor.
Grafik arabirim Diablo serisinin popüler elementlerini korurken WoW'dan da bazı şeyleri bünyesine katmış. Hayranların gözüne ilk çarpacaklardan biri WoW'ın renkli ikonları.

Yeni eklenenlerden biri de genişletilebilir çantalar. Bu bana WoW dan çok Neverwinter Nights da görülen D&D çantalarını hatırlattı.

Fallout MMO oyununda Interplay ve Bethesda anlaşmazlığı | Oyun Haberleri

 
Interplay'in başı belada gibi. Firmanın Bethesda firması ile Fallout MMO oyunu lisans anlaşması ile ilgili problemleri var.
Hatırlarsanız, Bethesda iki sene önce Fallout lisansını Interplay den satın almıştı. Interplay de lisanslı olarak kalmıştı ve Fallout MMO üzerine çalışıyordu. Problem Interplay ın yeni oyunu geliştirirken yaptıklarında.

Lisans anlaşmasının bir bölümü Interplay'in oyun için gereken parayı sağlaması (2007 de 30 milyon dolara ihtiyaçları vardı) ve diğer firmanın da 4 nisan 2009 dan itibaren tam olarak çalışmalara başlaması gerekiyordu. Bu iki şart yerine getirilmediği için kontrat ihlali durumu söz konusu.

Bethesda henüz bir dava açmadı. Hukuki yollara başvurmadan lisansı sonlandırabilirler.

World of Warcraft 3.1.1 yaması bu hafta geliyor, talent point sıfırlaması olacak | Oyun Haberleri

World of Warcraft için 3.1.1 yaması bu hafta geliyor ve sadece ufak bir hata giderme yaması olacak. Fakat çift yetenek uzmanlaşma (dual talent specialization) sistemindeki problemin giderilebilmesi için oyuncuların talent puanlarının sıfırlanması gerekecek.
3.1.1 yaması için resmi bilgiler
Genel
* Dual talent specialization sistemindeki hatanın giderilmesi için, tüm oyuncuların talent puanları (parası?) geri verilecek. DTS satın almış olan oyuncuların her iki uzmanlıkları da sıfırlanacak. Bu sıfırlamada Glyph ler etkilenmeyecek.
Hatalar
* Aynı ırk ve sınıftan olmayan karakterler bir kez daha sohbette birbirlerinin mesleklerini görebilecekler.
* Oyuncu ve Pet isim yerlerinin normalden büyük görünmesi hatası düzeltildi.
* Thrall s throne doğru ölçüsüne ayarlandı ve temeli değiştirildi. Artık yerçekimine karşı koyması gerekmeyecek.
* Druid lether helm leri görüntülemedeki bir hata düzeltildi.
* GeForce2/ATI 7 serisi kartı olan kullanıcılarda oyunda seçme işlemlerinde kritik hatalarla sonuçlanan bir problem düzeltildi. Bu sebeple bazı yansıtılan kaplamalar (büyü etkileri ve hedefleme daireleri gibi) bazı yer objelerinde yapılmayacak.
Achievement
* Oyuncuların Storming Stormwind achievement kazanmasını engelleyen bir problem düzeltildi. Gereksinimleri yerine getirip bu ödülü alamayan oyunculara kazandırılacak.
Demonology
* Fel Synergy (Rank 1): Yardım yazısı artık iyileştirme miktarını doğru olarak gösteriyor.
Dungeon ve Raid
Caverns of Time: Culling of Stratholme
* Dış haritanın düzgün görünmemesi hatası düzeltildi.
* Bazı sınıf/ırklara üzerlerinde Human Illusion buff varken yanlış skin uygulanması hatası düzeltildi.
Ulduar
* XT-002 Deconstructor daki yaratık gruplarına artık ayrı ayrı dalınabiliyor, bağlantılı değiller.

World of Warcraft Secrets of Ulduar videosu | Oyun Haberleri

Blizzard yeni gelen World of Warcraft: Wrath of the Lich King 3.1 yaması için güzel bir video yayınladı. Bu etkileyici video titan şehri Ulduar'a ve şehirde tutsak olan eski tanrı Yogg-Saron'un serbest kalışına odaklanıyor.3.1 yaması Wrath of the Lich King genişlemesi için ilk büyük yama olacak ve Ulduar raid lerinin açılmasının yanında oyunda da bazı sınıf değişiklikleri getirecek.

7-Eleven artık oyun da satacak | Oyun Haberleri

 
24 saat açık olan 7-Eleven, oyun işine de girdiklerini ve şubelerinde artık oyun satacaklarını duyurdu.

İşte stoklarına girecek oyun listesi:
Oyunların fiyatları Xbox 360 ve PS3 için 59.99$, Wii için 49.99 ve PS2 için 39.99

7-Eleven firmasından Michael Jester bunun bir yılbaşı promosyonu olmadığını ve tüm sene oyun satacaklarını söylüyor.

Ayrıca bazı MMO oyunları için de oyun kartları satacaklar. Kartları satılacak oyunlar arasında Nexon, Habbo, Gaia, Guild Wars, gPotato, Runescape, Aeria, City of Heroes, Exteel, ijji, IMVU, Neopets ve Sim2 var.

Ayrıca Sony PSN ve Xbox 360 XBL için de kart satacaklar.

Kaynak: http://feedproxy.google.com/%7Er/qj/...K2QSx8A/126515

Richard Garriott NCSoft'a dava açtı, 24 milyon dolar istiyor | Oyun Haberleri

Richard Garriott ile Tabula Rasa geliştiricisi ve yayıncısı (aynı zamanda AION geliştiricisi) NCSoft firması geçen sene yollarını ayırmışlardı. O zamanlar gayet güzel şeyler söyleyen Garriott, arada neler olduysa, şimdi NCSoft'a dava açıyor.

Garriot NCSoft'un sahtekarlık yaptığı iddiasıyla Texas bölge mahkemesine başvurdu. Henüz detayları açıklanmamış olsa da şu anki bilgiler Garriott'un 24 milyon dolar talep ettiğini gösteriyor.

Belki başka bir uzay yolculuğu için paraya ihtiyacı vardır? En sonuncusu ona 30 milyon dolara malolmuştu.

EVE Online 300,000 üyeye ulaştı | Oyun Haberleri

 
Resmi olarak verilen bilgilere göre MMO oyunu Eve Online 300,000 aktif üyeye ulaştı. Bu sayıya deneme hesaplarının dahil olmadığı belirtildi.

Fakat tek göstermek istedikleri rakam bu değil. Raporlara göre Eve Online aynı anda çevrimiçi olan oyuncu sayısında da kendi rekorunu egale etmiş. Aynı sunucuda aynı anda oynayan oyuncu sayısı 53,850. Bu da baya bir kitlenin Eve Online oynadığını gösteriyor.

Oyunu yapan CCP firmasının 6. kuruluş yılını ve Eve Online daki başarısını kutluyoruz!

Dragon Ball Online karakter inceleme: Vegeta | Oyun Haberleri

Her kahramanın anti-kahraman olarak da bilinen karanlık bir yarısı vardır. Kötü adamlarla karıştırılmasın, bu ters kutup genelde kahramanın tarafındadır, fakat onların kendi kişisel içgüdüleri vardır ve işleri çok farklı olarak - genellikle agresifçe - yaparlar.


Superman için, Batman. Naruto Uzumaki için, Sasuke Uchiha. Dragon Ball'un Son Goku'su için, Vegeta. Krypton'un son oğlu gibi Vegeta da güçlü Saiyan ırkının sonuncusudur. Ayrıca süper insan gücüne ve uçma yeteneğine sahiptir. Dünyadaki pek çok silahından etkilenmez.

Fakat benzerlikler burada sona eriyor. Vegeta Dragon Ball Z'de ilk kez ana kötü karakter olarak görünüyor, Dragon Ball'ları ele geçirip ölümsüzlük isteği var. Son Goku sonunda onu (çok zorlukla) yeniyor ve bu da Vegeta'nın Goku'nun baş düşmanı rolünü başlatıyor.

Zamanla, Vegeta'nın Goku'yu yenme denemeleri kendi savaş yeteneklerini geliştirmesini sağlıyor. Fakat onun ve geri kalan Dragon Ball tayfasının daha güçlü yaratıklara karşı savaşında, Vegeta birden fazla kez baş düşmanı ile müttefik oluyor.

Bundan sonra Goku'yu müttefiki olarak görmeye başlıyor, hatta arkadaşı olarak. Ayrıca kötü halinden ne kadar yumşadığını yansıtan Bulma ile ilişkisi var, fakat Bulma onda ne görüyor hiç bir fikrimiz yok.Vegeta sürekli olarak Goku'nun gücünün gölgesi altında kalsa da, düşünülmesi gereken bir güç. Diğer yeteneklerinin arasında, Vegeta ne yapacağı tamin edilemeyen Dev Maymun şeklini tamamen kontrol edebilen tek Dragon Ball karakteri.

Ayrıca sadece Goku ve Gogeta (teknik olarak Goku ve Vegeta'nın birleşimi) tarafından başarılabilen bir şekil olan Super Saiyan 4'ü yapabiliyor. Diğer kendine özgü saldırıları Final Flash, the Big Bang Attack ve Galick Gun.

Bir Dragon Ball videosu Vegeta ve Goku'nun oyunda olabileceğinin ipuçlarını veriyor.
Dragon Ball Online çıktığında Vegeta nasıl bir rol alacak? Bilmiyoruz, fakat bu karakteri tanımak ve oyun içinde onunla oynamak pek çok hayranı için bir onur olacak.

Ayrıca Vegeta'ya özgü Saiyan zırhı var. Video'da son modellerden birini giyiyor, bu da geleneksel kavuniçi Gi'lerini giymekten sıkılan oyuncular Vegeta'nın dolabındaki bir giysiyle değiştirebilecekler gibi görünüyor. Şu an için Vegeta'nın nasıl rol alacağını sadece serinin yaratıcısı Akira Toriyama biliyor.

http://www.onlineoyun.gen.tr/forum/d...videolari.html

Wonderland Online sürüm 3.0 - Dört Medeniyet | Oyun Haberleri

Wonderland Online takımı yeni sürüm 3.0'ın yakında çıkacağını duyurdu. Aslında Wonderland Online oyununun eski medeniyetlerle zaten yakın ilişkisi vardı. Yeni gelecek olan haritalar ve sahneler de eski medeniyetler ile ilgili. İşte yeni sürümde gelen dört eski medeniyet:
Chang'an
Chang'an uzun bir hikayesi ve görkemli kültürü olan eski bir şehir. 10'dan fazla handean başkent olarak bu şehiri seçti. Çin'deki en meşhur eski başkentlerden biri. Dahası, Atina, Rome ve Kahire ile birlikte Chang'an dünyanın dört meşhur başkentleridirler. Ek olarak Chang'an eski İpek Yolu'nun başlangıcıdır. Tang hanedanlığından Rahip Xuanzang Hindistan hakkında bilgi toplamak için burdan yola çıkmıştır. Efsanevi hikayelerin başlangıç yeridir.

Bu arada, Chang'an dan 5km uzaklıkta (Çin'in ilk imparatoru) İmparator Qin'e ait olduğu söylenen gizemli bir mezar vardır. (İmparator Qin'in tahtını ele geçiren) Xiang Yu'nun yaktığı orjinal mezarın burası olduğu söylenir. Burdaki binalar tamamen yakılıp yıkılmıştır. Fakat, Qin Terra-Cotta savaşçıları ve atları binaların kalıntıları altında bulunmuştur. Bu yüzden yeraltında keşfedilecek daha fazla şeyler olabileceği düşünülmektedir.

Angkor
Khmer güneydoğu Asya'da doğmuş eski bir medeniyettir. Şu an Kamboçya olan eski Funan Krallığından gelmektedir. Meşhur Angkor Funan'dan sonra gelir. Angkor görkemli bir hanedanlıktı. Batısında Myanmar, doğusunda Güney Çin Denizi ve kuzeyinde de Moğolistan. Fakat en meşhuru eski dünyanın 7 harikası arasında olan Angkor Wat'dır. Bu büyük sarayı her yıl sayısız insan ziyaret etmektedir. Buranın cazibesi ve gizemi ormanların içinde keşfedilmeyi bekliyor.

Thailand
Eskiden Siam (Siyam) olarak bilinen Tayland din ve geleneklerin etkilediği eski bir medeniyettir. Bir Seylan rahibinin Tayland'a Budist kutsal emanetleri ile geldiği söylenir. Rahipler ona beyaz bir fil verirler ve filin seçeceği yerin kutsal olduğunu, seçtiği yerde kutsal emanetlerin sergileneceği bir tapınak inşa edilmesine karar verirler. Fakat fil bir yer seçmez ve gezinir, sonunda, bir yer seçilmeden birden fazla Budist tapınağı (dagoba) inşa edilir. e Tayland'da görülen tapınaklar, duvar boyamaları ve Buda heykelleri benzersizdir.

Incan Empire (İnka İmparatorluğu)
Eski zamanlarda, güneşin torunları olduğuna inanılan insanlar denizin ötesinde gizemli bir kıtada yaşardı. Bu kıtada altın boldu ve insanları onu işlemeyi iyi biliyordu, bütün silahlar altından yapılma idi, hatta, masa, sandalye, duvar, dekorasyon vs hepsi altından yapılma idi. Bu gizemli İnka imparatorluğunun parlak medeniyeti idi.

İnkaların Kayıp Şehir'i olarak bilinen Machu Picchu 4 yüzyıl önce tarihten kayboldu ve sonra uzun yıllar süren araştırmalar sonucunda tekrar bulundu. Kayıp şehir erişimi imkansız olan bir dağda, 2000 metre yükseklikde idi! Bu yüzden oraya Gökyüzündeki Şato'da denir. Yapımının ne kadar zor olduğunu tahmin edebilirsiniz.

Son araştırmalara göre, Machu Picchu görkemli bir şehirmiş. Fakat dağda, diğer şehirlerden uzak bu şehirde insanlar nasıl yiycek ve günlük ihtiyaçları karşılamışlar? Neden inşa etmişler? Güney Amerika ormanlarında keşfedilmeyi bekleyen pek çok gizem var.

Detaylı (ingilizce) bilgi için resmi web sitesine göz atın: http://wl.igg.com/news/newscontent.php?aid=1169

Dungeons and Dragons Online Ücretsiz Oynanabilecek [Free-to-Play] | Oyun Haberleri


Dungeons and Dragons Online oyunu için The Eberron Unlimited güncellemesi bu yaz geliyor. Beraberinde yeni görevler, yeni bir karakter sınıfı, bir mağaza, daha yüksek level sınırı ve bunların yanında bir de ücretsiz oynanabilme özelliği geliyor.

Eberron'un kapıları bu yaz ardına kadar açılarak abonelik (aylık ödeme) tabanlı olan MMO oyunu artık ücretsiz oynanabilecek. Tabi burada VIP abonelikleri (sro/knight taki premium gibi) ve yeni DDO mağazası (sro/knight item mall gibi) gelirleri düşünülüyor. Oyuncular oyuna ücretsiz olarak kayıt olup karakterler yaratabilecekler ve oyunun yeni level sınırı olan 20 ye kadar yükselebilecekler. Bazı ırk ve sınıfları oynamak, açık artırma ve posta özellikleri ve Stormreach şehrine erişim gibi özellikler için para ödemek gerekecek.

VIP olmak için aylık bir ücret ödemek tüm bu özelliklere sınırsız erişim sağladığı gibi tam müşteri desteği de veriliyor (ücretsiz oynayanlara sadece otomatik destek veriliyor).

Detaylı bilgi için oyunun resmi sitesine göz atabilirsiniz.

http://content.turbine.com/pages/www...source=ddo_com

Çin Gold Farming'i Yasakladı | Oyun Haberleri


Yılda multi-milyar yen getiren sanal parabirimi ticareti veya daha çok bilinen ismi ile gold farming büyük bir darbe aldı. Çin gerçek para ile satın alınan sanal malzemelerin, oyun kartları dahil, satışını yasakladı. Bazıları bu endüstiriyi eleştirse de, Çin hükümetinin bu cesure hareketinin Çin ekonomisini etkileyeceği kesin.

Blizzard Cataclysm ismini kayıt ettirdi | Oyun Haberleri
Blizzard firması "Cataclysm" ismi ile ilgili üç tane tescil başvurusu yapmış. Ne olduğunu şimdilik kimse bilmiyor fakat tescil "bilgisayar oyunları, kağıt-tabanlı ürünler (çizim kitaplar, ticaret kartları, boyama kitapları), ve online oyunları " kapsıyor.

Kotaku bu konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada "eğlence hizmetleri, belirtmek gerekirse, küresel bir bilgisayar ağı ile erişilebilecek online bilgisayar oyunları hizmetleri ve bilgisayar oyunları hizmetleri ve bu konularda bilgi sunmak" amaçlı olduğunu söylüyor ve spekülasyonlar bunun ileride açıklanması beklenen Battle.Net 2.0 olduğuna işaret ediyor.

3 tescil arasında ikinci olanı spesifik bir oyun için fakat yine de Battle.Net 2.0 teorisini güçlendiriyor:
Bilgisayar oyunu yazılımı ve birlikte ünite olarak satılan ilgili bilgi rehberleri; indirilebilir bilgisayar oyunu yazılımı; interaktif multimedya bilgisayar oyun programı; mouse pad'ler

Blizzard büyük birşeyler planlıyor gibi.

Çin'in sanal para birimi yasağı gold farming ile ilgili değilmiş | Oyun Haberleri

 
Görünen o ki Çin'deki Gold farmer'ların işine karışıldığı yok. Çin'in gold farming'i yasaklama ile ilgili haberlerden sonra hükümetin aslında farklı birşeyi belirttiği anlaşıldı.

ICT'ye göre,
Bu; hükümetin, Çin'de sanal oyun malzemeleri ile ilgili olarak büyük çapta kullanılan quasi-Paypal-benzeri para birimlerinin (özellikle QQ paraları) kullanımını yasaklaması ile ilgili. Duyuruya göre bunlarla sadece oyunlardaki sanal nesneler satın alınabilecek, oyun firmalarının izin verdiği şekilde gerçek şeylerin alınmasına ve kumar oynanmasına izin yok.

Buna göre olayın gold farming ile; duyurudakinin tersi olan, sanal para birimi satın almak için gerçek para kullanımı; bir ilgisi yok. Ayrıca oyun-içi malzemelerinin alınması ve satılması ile de ilgili değil. Ve power-leveling ile de ilgili deil. Yani kısaca, gold farming ile alakası yok.

Orjinal haber (ingilizce)...

NetEase: Çinde WoW işletimi kanunlara aykırı değil | Oyun Haberleri

 
Blizzard'ın dünyaca ünlü oyunu World of Warcraft Çin'de kanun dışı sayılabilirmi? Yeni bazı raporlara göre Blizzard ve NetEase firmaları Çin'in oyun oynama kurallarını ihlal etme konusunda mercek altındalar.

İki firma 2008'de StarCraft II, Warcraft III ve Battle.net oyunlarını desteklemek için işbirliğine gitmişlerdi. Fakat, problem, Çindeki kanunlar bu tip bir işbirliği ile yabancı firmalar tarafından yapılmış online oyunların yerel işletimini yasaklıyor. NetEase WoW yerel işletimini haziran ayında aldı fakat oyunu henüz online edemedi.

Fakat bunun aksi yönde raporlar da var. Bir NetEase yetkilisine göre bunların (WoW'ın Çin'de) kanundışı olması söylentisi doğru değil.

League of Legends: Clash of Fate çıkıyor, ücretsiz oynanabilecek | Oyun Haberleri

 
Bağımsız oyun geliştiricisi ve yayıncısı Riot Games eylül ayında yeni RPG/Strateji oyunu League of Legends: Clash of Fates'i çıkaracak. Oyun ücretsiz olacak. Fakat yine gerçek parayla satın alınabilen malzemelerin olduğu bir item mall olacak.

GodsWar Online için Buzz etkinliği | Oyun Haberleri
IGG MMORPG oyunları GodsWar Online için Buzz adında bir program başlattı. Kısaca, bu program arkadaşlarınızı GodsWar Online oynamaya davet ederek Buzz kredisi kazanmanızı sağlıyor. Bu krediler biriktirilerek item, oyun-içi kredi veya gerçek para ile takas edilebiliyor.

Programa buraya tıklayarak kayıt olabilirsiniz. Buzz üyesi olduktan sonra komisyon almaya başlarsınız. Bir zaman kısıtlaması yok. Buzz programı ile ilgili detaylar burada.

WoW Armory iPhone uygulaması çıktı | Oyun Haberleri

World of Warcraft'ın iPhone ve iPod Touch için olan çeşitli üçüncü parti yazılımlardan sonra Blizzard sonunda kullanıcıların Armory veritabanına heryerden ulaşabilecekleri resmi bir uygulama çıkardı.

Mobile Armory uygulaması kullanıcıların mevcut ekipmanlarını kontrol edebilmelerini ve diğer oyuncuların yapılandırmalarına bakabilmelerini, oyun-için item leri arayabilmelerini ve guild veritabanına bakabilmelerini sağlıyor. Ayrıca bir yetenek hesaplayıcı, achievement-puanı liderlik tablosu ve oyun içi aktiviteler takvimi sunuyor.

WoW Mobile Armory uygulaması App Store'dan temin edilebilir. iPhone sürüm 2.2.1 ile ve OS 3.0 ile uyumlu.

Warcraft filmini Sam Raimi yönetecek | Oyun Haberleri

Blizzard Entertainment ve Legendary Pictures, Blizzard'ın Warcraft evrenine dayalı filmin çekiminde yönetmen olarak Sam Raimi ile anlaştıklarını duyurdular. Bu Warcraft, yani sadece delicesine popüler olan MMO oyunla sınırlı değil.

Şimdiye kadar duyduğumuz ilk resmi bilgi bu, fakat bazı erken raporlar filmin bütçesinin 100 milyon dolar civarında olacağını söylüyordu. Ayrıca World of Warcraft'taki olayların (event) bir yıl öncesinde geçiyor olması bekleniyor.

Blizzard firmasından Paul Sams "Sam ile yaptığımız konuşmadan onun mükemmel seçim olduğunu anlayabiliyoruz. Sam hem Warcraft tutkunlarını hem de ilk defa bu içerikle karşılaşacak olan film seyircisini nasıl memnun edeceğini biliyor. Onunla birlikte çalışmak için sabırsızlanıyoruz."

Raimi belki de en çok Spider-Man üçlemesindeki yönetmenliği ile biliniyor.

Angels Online Cloud-top Land yeni genişletme eki | Oyun Haberleri

Angels Online için yeni bir genişletme eki çıktı. Cloud-top Land genişletme eki ile ilgili basın duyurusunda detayları öğrenebilirsiniz:

Cloud-top Land (Bulut-üstü Ülkesi) güçlü birdmen lejyonları tarafından korunan 7 bölge ve demons Belia ve Lion Knight tarafından korunan 2 bölge içeriyor.

Yenilikler arasında menzilli kuşatmalarda yetenekli Sky Soldier ve Sky Archer lar, çeşitli kara büyüler kullanan Sky Priest ve Sky Mage ler, Evil Lyceum tarafından kontrol edilen Sky Marquises ve Deathless Evil Angel ile Rose Wind Elf leri var. Her biri korkusuz saldırı yetenekleri ve farklı savaş stilleri ile biliniyorlar. Bu problem yaratıcılarla uğraşıp Cloud-top Land lideri ile karşılaşmak için baya bir savaş tecrübesine ve kaynaklara ihtiyaç duyacaksınız.

Belia son görüldüğünde oyuncuları tuzağa düşürüp Limitless Tower da tutsak etmek için minion lejyonlarını çağırmıştı. Buradan Cloud-top Land'e kaçtı. Şimdi oyuncular ile canavar ordusunun arasındaki savaşı zevkle izliyor. Oyuncuların 3 grup Beast Guard (toplamda 12 guard) yenerek intikam alması gerekiyor.

Belia göründüğü kadar tehlikeli olmasa da kendisine yardım etmeleri için belirli zaman aralıklarında minion ları çağıracaktır. Hatta enerjisini tazelemek için onları kullanabilir. Belia önünde kılıcınızı sallamadan önce uzun bir savaşa hazır olduğunuza emin olun.

Eğer Belia yı yendikten sonra rahatlayacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Daha işin başındasınız. Son dövüş Lion Knight'a karşı olacak. Güçlü pençelerinin yanında çeşitli gelişmiş büyülerde de ustadır, bu yüzden agile botlarınızı giyseniz iyi olur.

Dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de onun "Silence" skill'idir. Bu skill oyuncuları felç eder ve etkisi süresince bir skill / büyü yapamazlar. Bundan mümkün olduğunca sakınmanız gerekir çünkü ne zaman yardım için Sky Soldier ları çağıracağını bilemezsiniz.

Lion Knight yenildiğinde ve ruhu özgür kaldığında Cloud-top Land tekrar eskiden olduğu gibi sessiz sakin ve huzurlu bir yer olacak.

Warner Bros. Warcraft satış haklarını istiyor | Oyun Haberleri

Bu hafta başında, Warcraft filmi projesinde yönetmen olarak Sam Raimi'nin seçildiği haberi vardı. Şimdi de söylentiler Warner Bros.'un Warcraft reçel kavanozuna elini daldırmak istediği yolunda. World of Warcraft satış tekeli haklarını almayı planlıyorlarmış.

Internet'de dolaşan raporlara göre WB 11 milyonun üstündeki popüler oyunun Harry Potter ve Batman satışlarında olduğu gibi başarılı olma potansiyelinin yüksek olduğunu hissediyor.

Bu istek ile ilgili hiç bir spesifik detay yok. Warcraft filminin 2012 de çıkacağını duyduk. Veya Blizzard'ın kendi çıkış tarihlerini belirtmede kullandığı gibi "bittiğinde".

Angels Online Yaz Tatili Çift-Paket Hediyeleri | Oyun Haberleri 
Hey! Tatilin keyfi Angels Online hediyeleriyle daha da güzel hale geliyor!

Angels Online macerasına katılıp bir karakter yarattığınızda yeni maceracılar için yararlı malzemelerin olduğu Newbie çantanız olacak

Çanta içindekiler:
 • Fruit of Hercules (10) - 10 dakika boyunca saldırıyı 40 artırır
 • Mars' Fruit (10) - 10 dakika boyunca defansı 15 artırır
 • Chocolate Pie (4) - 3 dakika boyunca HP üst sınırını 150 artırır (alınıp satılamaz)
 • Thick Seafood Soup (5) - 3 dakika boyunca MP üst sınırını 150 artırır (alınıp satılamaz)
 • Memorial Ring (1) - Defansı 12, spell defansını 5, HP üst sınırını 20, accuracy'yi 6, agility'yi 4, ve energy'yi 4 artırır
 • Little Bamboo Basket (1) - Çanta maksimum yük kapasitesini 100 artırır ve depolama için 5 yer ekler
 • Riding Pig (1) - Yeni başlayanlar için bir binek
Bu başlangıç malzemeleri ve sıkı çalışmayla kısa zamanda (en azından 1 ayda) level 65'e ulaşabilirsiniz. Ve sonrasında ek olarak House Party Lucky Bag kazanırsınız.

QJ sitesi bu aktivite için CD anahtarları dağıtacak. Detaylı bilgi için QJ.NET forumlarına göz atın.

Sony Free Realms oyunu için temmuz sonunda hediyeli çizgi roman çıkartıyor | Oyun Haberleri

Free Realms (PS3 ve PC) için bir çizgi roman çıkacağını biliyormuydunuz? Evet doğru, Sony Online Entertainment (SOE) MMORPG oyunu renkli mürekkep ve düşünce balınları dünyasına dalıyor. Wildstorm ile ve Grey Griffin serilerinin çok-satan fantazi yazarı J.S. Lewis ile yapılan ortaklık sonucunda Free Realms çizgi romanı bu ayın sonunda 12 sayılık seri olarak çıkacak.
İlk sayıda macera kaçırılıp yaratıkların kol gezdiği karanlık ormana sürüklenen genç bir çocuk ile başlıyor. Kurtuluşu ve hayatta kalması bir relic avcısı ve pixie'ye bağlı, fakat onlarda troll benzeri yaratıklar tarafından esir alınınca bu görev daha da zorlaşıyor.

İlk sayıyı alanları bu sıradışı üçlüye neler olduğunu öğrenmekle kalmayacak, aynı zamanda oyun içi item'i "Spider Bite Sword" isimli kılıca da sahip olacaklar. Her sayıda bu şekilde hediye edilen bir item bekleyebilirsiniz.

Free Realms çizgi romanı 1. sayısı 29 Temmuzda çıkacak.

GodsWar Online - Pan'ın Labirenti Aktivitesi - Sadece Davetiye İle | Oyun Haberleri

Eğer keşfetmek ve yüksek-kalite malzemeleri seviyorsanız IGG'nin GodsWar online için olan en son sunduğu şey ilginizi çekebilir. EXP ve talent puanı bonusları olacak. Bunun yanında karakterinizi geliştirecek güzel malzemeler de olacak.

İlk olarak Pan'ın Davetiyesinin (Pan's Invitation) 6 parçasından herhangi üç tanesini toplamanız gerekiyor. Oyuncular bunlar karşılığı resmi Pan'ın Davetiyesi Mektubunu alabilecekler. Eğer altı parçanın hepsini toplarsanız, henüz ne olduğu açıklanmayan, değerli bir hediye alabileceğiniz Pan's Gift Sertifikası verilecek.

Girdiğinizde, davetiyesi olan her oyuncu 9 başlangıç noktasından birine rastgele olarak yerleştirilecek. Labirentte avantajlı olabilmek için 9 hizmetçiyi aramanız gerekiyor. Her hizmetçi size EXP, Yetenek Puanı ve savaş alanında size yardımcı olacak "iyi yapılmış bir malzeme" verecek. Labirentin merkezine varmayı başarabilene de Gift Sertifikası verilecek.

Diğerleri kadar başarılı olamazsanız üzülmeyin, kimse labirentten eli boş ayrılmayacak. Tabiki dışarıya canlı olarak çıkabilmeniz gerekiyor, iyi şanslar.

BlizzCon 2009: 20,000 bilet sekiz dakikada satıldı | Oyun Haberleri

 
Hala koltuğunuzda oturmuş acaba BlizzCon 2009'a katılsamıydım diye düşünüyorsanız geç kaldınız. Ama üzülmeyin, yalnız değilsiniz. Konferans için olan 20,000 bilet tam sekiz dakika içinde satıldı ve bitti.

Yatırımcılar ile yaptıkları bir görüşmede Activision Blizzard 20,000 biletin gerçekten satıldığını açıkladı. 2 günlük aktivitenin bileti 125 dolar. 4 günlük aktivite olan Comic-Con sadece 75 dolardı ve 3 günlük Penny Arcade Expo da 50 dolardı.

Görüşmede 20,000 biletin sadece sekiz dakikada satıldığı da açıklandı. Yani bazıları sigara molasında iken Blizzard konferans biletlerini dağıtmayı bitiriyordu.

BlizzCon konferansı 20 - 21 ağustos tarihlerinde California'daki Anaheim Convention Center'da olacak.

Geçen Hafta Sony'nin duyurduğu Free Realms çizgi romanı 1. sayısı sonunda çıktı. Çizgi roman meşhur fantazi yazarı J.S. Lewis tarafından kaleme alındı. Özellikler: * 32sayfa. * Renkli * 3.99$ * Hikaye J.S. Lewis * Çizimler Jon Buran ve Allen Martinez * Renklendirme Bill Crabtree * Harfler Johnny Lowe * Kapak Jon Buran ve Allen Martinez | Oyun Haberleri

 
Geçen Hafta Sony'nin duyurduğu Free Realms çizgi romanı 1. sayısı sonunda çıktı.

Çizgi roman meşhur fantazi yazarı J.S. Lewis tarafından kaleme alındı. Özellikler:
 • 32sayfa.
 • Renkli
 • 3.99$
 • Hikaye J.S. Lewis
 • Çizimler Jon Buran ve Allen Martinez
 • Renklendirme Bill Crabtree
 • Harfler Johnny Lowe
 • Kapak Jon Buran ve Allen Martinez

EVE Online oyununda çaldığı milyarları gerçek paraya sattı ve kendine bir ev aldı | Oyun Haberleri
EVE Online'ın oyun içi suçlarla ilgili bir ünü var. Pek çoğu hakkında işlem yapılmıyor çünkü suç artık oyunun sanal ekonomisinin bir parçası oldu. Fakat oyuncular çaldıkları sanal parayı gerçek para ile satmaya kalktıklarında durum biraz farklı.

Ricdid adındaki oyuncunun yaptığı da bu. Oyunun en büyük finans kuruluşlarından EBank'ın yöneticisi Ricdic 200 milyar değerinde ISK zimmetine geçirdi. Oyun geliştiricileri CCP oyuncunun çaldığı sanal paraları 5,000 dolar değerinde gerçek paraya satması üzerine artık çizmeyi aştığını düşündü.

27 yaşında bir teknoloji firmasında çalışan Avustralyalı Ricdic Eve Online oyunundan atıldı fakat bu süre içinde oyundan kazandığı para ile kendisine bir ev almıştı bile. Ricdic'in Reuters'a yaptığı açıklamadan:
"Yaptığımla gurur duymuyorum, bu yüzden bu konuda tartışmıyorum. Fakat tekrar yapmam gerekse, yine aynı durumda aynı yolu izlerdim".

Oyun hastalığı sosyal bir problem, tıbbi değil | Oyun Haberleri

Avrupa'da bilgisayar oyunları bağımlılığı ile ilgilenen ilk ve tek klinikin kurucusu olan Keith Bakker oyun-bağımlılarının aslında tam olarak bağımlı olmadıklarını söylüyor.

Kliniğindeki araştırmalara dayanarak oyun oynama bağımlılığının psikolojik bir problem değil, sosyal bir problem olduğunu söylüyor.

BBC deki röportajında aşağıdakileri söyledi:
"Oyun problemi günümüzde içinde yaşadığımız toplumun bir sonucu. Gördüğümüz gençlerin %80'i okulda ezilmiş ve kendilerini dışlanmış hissediyorlar. Bütün problemler eski moda haberleşme ile çözülebilir."

Age of Conan oyuncu kaybediyor - sunucuların yarısı kapatıldı | Oyun Haberleri

 
Oyuncu kaybettiğinizin en belirgin işaretlerinden biri sunucu sayılarını azaltmaya başlamanızdır. Age of Conan oyunu sunucularının da yarısından fazlası kapandı.

Funcom firması 49 sunucudan 31'ini kapatarak toplam sunucu sayısını 18'e indirdi. Ayrıca bir oyuncu-oyuncuya karşı ve iki oyuncu-ortama karşı sunucuları da mevcut 6-7 sunucu ile birleşecek.

Avrupalı oyuncular için ise 12 sunucu bırakılıyor. Bunun ana sebeplerinden biri 4 farklı dil için farklı sunucu tiplerinin olması gerekliliği. Fakat toplamda inglizce olan avrupa sunucuları 13'den 4'e indi.

Aşağıdaki linkten Age of Conan forumlarında etkilenen sunucuların bilgilerine erişebilirsiniz.

http://forums.ageofconan.com/showthread.php?p=2176552

Assassin’s Creed 2 ile ilgili önemli detaylar açıklandı | Oyun Haberleri

Assassin’s Creed 2 ile ilgili önemli detaylar açıklandı:
Yapılan açıklamaya göre, yeni Assassin’s Creed’de Altair olmayacak. Farklı bir karakter üzerine hazırlanan senaryodaki yeni kahramanımızsa Ezio. Soylu bir ailenin çocuğu olan Ezio, ne yazık ki ailesini kaybetmiştir. Oyun hakkındaki başka bir detaysa yeni bir zaman ve yeni bir mekanda yer alacak olmamız. Rönesans dönemi Venedik’inde geçecek olan oyunda Machiavelli, Caterina Sofrza ve Lorenzo de Medici gibi ünlü isimlerle karşılaşacağız. Gündüz ve gece görevlerinin yer alacağı Assassin’s Creed 2’de toplam 16 görev ve yeni düşmanlar da yer alacak.


kaynak

Kaynak

LeveL

Assassin's Creed 2 Doğrulandı

Üçleme olacağı bilinen Ubisoft'un Orta Çağ temalı aksiyon oyunu Assassin's Creed'in devamı geliyor. Peki ikinci oyun hangi zaman diliminde geçecek?

Ubisoft, üçleme olması planlanan başarılı Orta Çağ aksiyon oyunu Assassin's Creed'in devamının yapım aşamasında olduğunu açıkladı. Oyun üzerinde sıkı çalıştıklarını açıklayan Ubisoft yetkilileri net bir çıkış tarihi belirtmese de, Assassin's Creed 2'nin önümüzdeki yıl ya da 2010'un ilk aylarında oyunculara sunulacağı tahmin ediliyor.

The Force Unleashed İngiltere'de bir numara. En büyük Star Wars oyunu çıkışı! | Oyun Haberleri

İngiltere gücün etkisinde. Star Wars: The Force Unleashed oyunu listelerin tepesine yerleşti.

The Force Unleashed bir Star Wars oyunu için en büyük çıkış haftasını yaşadı, Bu Grand Theft Auto IV ün çıkışından beri en büyük çıkış. Oyun ayrıca tüm formatlarda (Xbox 360, PlayStation 3, Wii, PSP, DS) en hızlı satılan oyunlar arasında 10. sırayı kaptı.

Ve ilk 10'a girişi, bu nedir? Bir MMORPG? Çok nadir bir durum. Warhammer Online: Age of Reckoning de da bu hafta listelere 4. sıradan girdi. Ve listelerde yeni olarak Crysis Warhead 21. sırada. Spore geçen hafta 3. sırada iken bu hafta 10. sırada

İşte 20 eylül haftası ingilteredeki ilk 10 oyun listesi:
 1. Star Wars: The Force Unleashed LucasArts
 2. Wii Fit Nintendo
 3. Mario Kart Wii Nintendo
 4. Warhammer Online: Age Of Reckoning EA
 5. Tiger Woods PGA Tour 09 EA
 6. Mercenaries 2: World In Flames EA
 7. Wii Play Nintendo
 8. Carnival: Funfair Games 2K Play
 9. TNA Impact! Midway
 10. Spore EA

Tayland'da Grand Theft Auto cinayeti | Oyun Haberleri


Grand Theft Auto oyunlarının Tayland dağıtımcısı olan New Era Interactive Media'dan, bir gencin oyundan bir sahneyi canlandırmak isteyip bir taxi şoförünü soyup öldürmesi sonrası, raflardan çekmesi istenmiş.
Dağıtımcı firma sözcüsü "Oyunu satan dükkanlara raflardan kaldırmalarını söyledik, yerine başka oyunlar koyacağız." dedi.
Ayrıca Reuters'in raporuna göre, katil genç: "gerçek hayatta bir taksiyi soymak oyundaki kadar kolaymı diye merak etmiş."

Gazeteler gencin şoförü bıçaklamak istemediğini fakat şoför saldırınca bıçakladığını yazıyor. Bangok sokaklarında, taksiyi geri geri sürerken yakalanmış ve tutuklanmış.

Gencin akıl sağlığı ile ilgili hiçbir problemi olmadığı sorgulamalar sonrasında tespit edilmiş ve suçu oyun yüzünden işlediğini itiraf etmiş. Genç eğer suçlu bulunursa sonu idam olacak.

Bu olaydan bir hafta sonra Tayland'lı bir hükümet yetkilisi oyunlardan esinlenip suç işlenmesi durumunda Oyunu yapan firmaların suçlu sayılması gerektiğini, ve bu şekilde oyun yapanların daha sorumlu davranacaklarını söyledi.
Eğer bu kanunlaştırılırsa pek çok problem yaşanabilir. Neyseki sadece bir hükümet yetkilisi fikirlerini söylüyor.

Kaynak: http://www.reuters.com/article/techn...BrandChannel=0

Lord of the Rings Online: Mines of Moria çıktı | Oyun Haberleri
Turbine en son güncelleme olan Lord of the Rings Online: Mines of Moria yı çıkardı. 7. Kitap: Leaves of Lorien de olan genişletme yeni özellikler ve oyunda geliştirmeler ekliyor. Basın duyurusundan detaylar:

Kitap 7 Yüzüklerin Efendisi online oyununun destansı hikayesine yeni ekler getiriyor, yeni bir 12-oyuncu raid, bahar festivali (spring festival), Lothlorien bölgesine tam erişim ve oyunun oynanışında yeni geliştirmeler.

Kuzey Amerika ve Avrupa oyuncuları için şu an hazır.

Kaynak: QJ.net

Champions Online oyunu çıkışı Eylül ayına ertelendi | Oyun Haberleri

 
Cryptic Studios firmasının yakında çıkması beklenen oyunu Champions Online için sabırsızlanıyormusunuz? Aldığımız bilgiye göre daha uzun bir süre daha beklemeniz gerekecek.

Dizayn Müdürü ve Prodüktör Bill Roper gecikmenin sebebini açıklıyor:

"Bir MMO'nun çıktığı anda çok iyi olması kritik önem taşır. Beta test üyeleriyle sürekli olarak yaptığımız görüşmelerde Champions Online için önemli olan bazı geliştirmelerin zaman gerektirdiğini gördük. Bu yüzden bir süre daha erteleyeceğiz. Cryptic firması şimdiye kadar hep iyi oyunlar çıkardı ve bu ünü Champions Online ile de korumak istiyoruz."

Bizde iyi oyunları seviyoruz. Eğer oyunu daha iyi hale getirmek için zamana ihtiyaçları varsa bekleyelim de işlerini doğru olarak yapsınlar.

Champions Online
normalde 14 Temmuzda çıkacaktı fakat artık 1 Eylülde çıkması planlanıyor.

Koxp İle Alakali Herşey[Merak Ettikleriniz]

Akıllarda Soru Kalmasın! Bilgilenin!


Başlıyoruz;

Koxp Nedir?

Koxp'un açılımı " Knight Online XP " olarak karşımıza gelir. Kısacası oyunda level atlamak daha iyi bir yerlere gelmek için yardımcı olan program niteliğindedir. Oyun sırasında sizin yerinize herşeyi yapan, kısacası atack-mana-pot hatta ve hatta canınız azaldığında otomatik olarak town atabilen oyuna kafa kaldıran bir programdır. Dolayısıyla bu program illegaldir. Bu tanımı sağda solda millete koxp'u iyi birşey olarak tanıtanlara yaptım. Yaklaşık 2mb kadar, parayla satın alınabilecek versiyonlarıda vardır.Ayrıca koxp dağıtan yani çeşitli websitelerden indirilebilen versiyonlarıda var. Bunların isimlerine bakarsak en başta Heaven Fire, GGKoxp, FuckKO, KoHack vs.

Koxp Kullanmanın Sonuçları?

Koxp'u kullanın kimse birşey diyemez fakat oyun sırasında bazı şeyleri göze almanız gerekir. Bunları madde madde açıklamak gerekirse;
 1. Oyundan Sınırsız / Süresiz Olarak Uzaklaştırma..
 2. Karakterinizin Silinmesi...
 3. Soyulmanız / Hacklenmeniz, Oyundaki Tüm Mal Varlığınızın Ele Geçirilmesi...
 4. Ve Yiyeceğiniz Bol Bol Küfür de Cabası.

Koxp'u Kimler Kullanır? Nasıl Anlaşılır?
Öncelikle reel hayat üzerinden bakalım. Oyunda hırs yapmış, parasıyla bir yerlere varabileceğine inanan, hile ile kazanabileceklerini elle kazanamayacaklarına inanan kişiler kullanır.Aksini iddaa eden kendi dümeninin peşinde dönen birisidir.
 1. Genelde Priestler ve Archer'lar Kullanır..
 2. Archer'lar Asla Gücünün Yetemeyeceği Yaratığı Bariz Şekilde Koşarken Ok Atarak Keser..
 3. Archer'lar Ronark Land İçerisinde Çok Uzak Mesafeden Sizlere 5'li Ok Atar..
 4. Priestler Otomatik Buff,Otomatik Heal ve Otomatik Cure Verir..
 5. Priestler Kimi Zaman Kafayı Yer ve Party Dışı İnsanlara AC Verir..Cure Verir.. :)
 6. Diğer Karakterler Otomatik Olarak Pot Basar, Town Atar vs.

Neden Koxp Party'lerinde Bulunmamalıyım?

Ban yeme olasılığınız yüksek, ayrıca iki arada bir derede kalırsınız. Koxp kullananların arasındaysanız, hiç birşeyi inkar etme hakkınız yoktur. Asla ve asla " ben kullanmıyorum onlar kullanıyor " diyemezsiniz. Eğer böyle durumlara girmek istemiyorsanız, koxp party'lerine de girmeyeceksiniz.

Koxp Kullandım Banlandım?

Koxp'un illegal bir program olduğunu söylemiştik.

Koxp Kullandım Soyuldum?

Koxp'u Yüklerken / Açarken kimse "soyulmayacaksınız" demedi. Kimse sorumluluk almaz. Bu sorumluluk yine size aittir.


Konunun amacına gelirsek,

Forumda son 2 senede çok şey değiştiğini farkettim. Forum yaş seviyesi düşüyor fakat buna karşı değiliz. Kardeşlerimizin burada bulunması bizi mutlu ediyor onlara birşeyler öğreten bizlerin içinde kötü niyetli olanlarda var malesef.. Koxp'un gerekli birşey olduğunu savunanlar, bu oyunun amacının sadece 83 lvl'ı tamamlayıp birilerini hırs adına öldürmek olmamalıdır. "Keyifli zaman geçirmek" başlığı altında kurulmuş bir oyundur. Kısacası oyunda ne yapıyorsanız kendiniz için yapıyorsunuz. Oyunu hakkıyla oynayanların sayısı gün geçtikçe azalıyor. Bırakanlar bu oyundan nasibini alanlardır.

Knight Online Patch'lerini Manuel Yüklemek Resimli Anlatım,Knight Online Patchleri Nasıl Elle Yüklenir ?

Merhaba arkadaşlar.

Forumumuzda sürekli Patchler olmuyor konularını gördüğüm için bu konuyu açma gereği duydum resimli anlatımı kendim yapmış bulunmaktayım.

Umarım işinize yarar.

Anlatıma geçelim.

Ko orjinal pachları Ko sitesinin dışında bir yerden sakın indirmeyin arkadaşlar.

Patchleri İndirmek İçin Aşağıdaki Link'e Gireceksiniz. Daha Sonra Hangi Patch'de Kaldıysanız Ondan Sonraki Patch'leri Sonuna Kadar İndirmeniz Lazım.

ftp://download.knightonlineworld.com//knight/upgrade/